czwartek, 24 lipca 2014

Masło do ciała z minerałam - Avon Planet Spa

Pomimo upalnych dni nie zrezygnowałam z intensywnego nawilżenia i cały czas w moje pielęgnacji pojawiają się masła i olejki. Te drugie trochę rzadziej, no chyba że mam spaloną skórę lub konkretnie suche miejsce. Masła zastępują mi balsamowanie rano, na które najczęściej nie mam czasu i zwyczajnie mi się nie chce. Dodatkowo to lepkie uczucie przez cały dzień.


Obecnie nacieram się produktem Avon z serii Planet Spa z minerałami z Morza Martwego. Produkt do najtańszych nie zależy, bo kosztuje bez promocji około 40złotych. Przychodzi do nas w świetnym opakowaniu. Słoik 200ml zamykany jak czeskie piwo. Bomba! Wykorzystam go na tysiąc sposobów.

Zapach produktu jest słony, lekko męski. Nie wyczuwa się go długo na skórze i nie jest męczący. Świetny w duszne wieczory dzięki swojej świeżości. Konsystencja produktu jest stała, gęsta, masłowata. W ogóle nie migryuje po słoiku, dzięki czemu nic się nie wylewa kiedy otwieramy opakowanie. Na skórze rozsmarowuje się bardzo szybko i nie pozostawia smug. Wchłania się bardzo szybko.

Masło samo w sobie jest bardzo treściwe i gęsta. Poziom nawilżenia jest długotrwały. Kiedy posmaruję się wieczorem, rano nie muszę dosmarowywać kolejnej warstwy jakiegoś lżejszego balsamu. Nie mam problemu suchych kolan czy łokci. Pomimo tego, że produkt ma w swoim składzie parafinę, na którą moja skóra reaguje zatkanymi porami i małymi krostkami. O dziwo, w tym przypadku nie mam takiego problemu. Skóra jest gładka, elastyczna i sprężysta, a wszystkie podrażnienia, odparzenia, ukojone i wyrównane.

Bardzo fajny produkt, ale nie wart aż 40 złotych. Parafina na początku składu, a minerały na końcu w  ładnym słoiku nie są warte tak wygórowanej ceny. Zakupie je na pewno, kiedy będzie w jakiejś dobrej promocji. To moje drugie opakowanie i pewnie nie ostatnie, bo podoba mi się w nim wszystko!

Pozdrawiam :)

2 komentarze:

  1. opakowanie rewelacyjne , ale avonu nie lubie :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Muszę przyznać, ze niektóre produkty mają kitowate, ale zdarzają się też perełki :)

      Usuń