poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Argan Professional szampon i odżywka- zakupione w Biedronce :)

Uwielbiam Biedronkę, bo można w niej znaleźć czasami niezłe perełki. Tak było z moim ostatnio ulubionym zestawem do codziennej pielęgnacji włosów. Pokazywałam go już w wcześniejszym poście z zakupami, ale produkty są warte większej uwagi, na przykład dlatego, że dalej można je zakupić w Biedrze.


Tak, tak, znowu olejek arganowy. Z firmą Argan Professional, spotkałam się po raz pierwszy. I mam nadzieję, ze nie ostatni, bo produkty okazały się bardzo fajne. Wielkie butle 400ml, po 9.90 to bardzo dobra cena.

Szampon nie jest gęsty, dzięki temu dobrze i równomiernie rozprowadza się po włosach. Pieni się bardzo dobrze. Jest kremowy. Zmywa oleje i mieszanki z maseczek i oleju. Włosy są po nim gładkie, nieobciążone. Nie ma efektu przylizania. Są lekkie i dają się rozczesać, bez dodatkowych spray'i i odżywek. Nie zauważyłam żadnego podrażnienia skóry głowy. Używałam go codziennie i starczył mi na prawie miesiąc.

Odżywka jest gęsta, dlatego pod koniec ciężko ją było wycisnąć. Tak jak szampon równo rozprowadza się na włosach. Nakładam ją od uszu w dół. Co najważniejsze moje włosy nie były strączkowate, przetłuszczone, obciążone i spuszone. Odżywka nie była oporna w spłukiwaniu. Włosy były bardzo miękkie i wygładzone. Rozczesywanie odbywało się bezboleśnie. Ja rozczesuję jeszcze mokre włosy, bo kiedy wyschnął, mam pełno kołtunów i siano. Taka ich uroda.

Opakowania produktów pomimo tego, że wielkie okazały się bardzo wygodnie. Ścięte zamknięcie umożliwiało trzymanie produktu do góry nogami, więc zużyłam wszystko do końca. Odżywka skończyła się równo z szamponem, co było dla mnie wielkim zaskoczeniem :) Kosmetyki łączy zapach, który jest delikatny i bardzo zbliżony do wszystkich produktów, które niby mają w sobie olejek arganowy. Lekko orientalny, waniliowy. Odżywka olejek arganowy ma w okolicach 10 miejscach, więc wydaje mi się, że aż takiej tragedii nie ma, jak za 10 złotych :)


Moje włosy do zniszczonych nie należą, przynajmniej mi się tak wydaje. Pewnie dlatego te produkty dawały radę, podejrzewam, że na włosach suchych i rozczapierzonych efekt mógłby być o wiele słabszy. Bardzo przyjemnie pachnące, duże, tanie i niekrzywdzące produkty do codziennej pielęgnacji.

Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz