poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Sally Hansen Insta-Dry na Rimmelu 705 Reggae Splash

Ostatnio o lakierach u nie nawet sporo, bo jest lato i  maluję się mało, więc chociaż na paznokciach dodam sobie trochę koloru. Jestem w basenie/jeziorze około dwóch godzin dziennie i potrzebuję czegoś co będzie mi ten lakier wzmacniać, a nie chce mi się malować paznokci co wieczór (bo maluję je na noc). Zdecydowałam się na top z Sally Hansen Insta Dry. Pokażę go w duecie z Rimmelem 705 Reggae Splash


Zacznijmy od lakieru samego w sobie.  Kolor jest przyjemny, delikatny, brzoskwiniowy. Pochodzi z serii Kate i ma być super trwały, u mnie nie jest, co zobaczycie za chwilę.
Połysk lakieru jest na plus, ale to jak szybko mi schodzi z paznokci to masakra. Dodatkowo muszę nałożyć około 3 warstw żeby zakryć prześwity. Pędzelek jest w porządku, ale czasami zacieka na skórki i rowki.


Co do samego topu to jestem przezadowolona. Kosztował około 25 złotych w drogerii Natura, więc nie było aż tak drogo. Zacznijmy od samego opakowania. Szklana butelka z czerwonego szkła prezentuje się świetnie, pędzelek jest cienki i wygodny. Lubię te starej generacji pędzelki. Konsystencja jest lejaca, wystarczy na 100 lat. Samo działanie jest zadowalające. Po 3 dniach (myję naczynia, pielę w ogródku +1000 innych rzeczy) mam starte końcówki. Po 5 dniu są mocniej starte, co mnie już doprowadza do białej gorączki i od razu zmywam. Myślę, że spokojnie lakier wytrzymałby około 7dni, ale ja mam fisia na punkcie paznokci źle pomalowanych, więc niestety męczę się. Lakier przyśpiesza wysychanie. Po około 3-5 minutach mamy na kolorze warstwę 'ochronną', można zacząć już coś robić. Po 8-10 minutach paznokcie są już twarde jak skała. Nie jest to super przyspieszenie, ale przynajmniej nie ściąga lakieru.


Od rau po pomalowaniu. Widać wzmocniony blask. Teraz zdjęcia testu.

prawa ręka po 3 dniach
lewa ręka po 3 dniach


Rimmel 705 Reggae Splash

Plusy:
-kolor
-błysk
-całkiem nieźle schnie

 Minusy:
-lakier przebija (konieczne 3 warswy)
-pędzelkiem można zabrudzić skórki
-trwałość- po pierwszym dniu starte koncówki
 -cena

Sally Hansen Insta-Dry

Plusy:
-opakowanie
-pędzlek
-trwałość przedłużona o kilka dni
-piękny błysk
-przyspiesza wysychanie
-porządnie chroni płytkę z kolorem przed uderzeniami itd
-nie ściąga lakieru
-wygładza płytkę
-utrzymuje lakier cały czas w takim samym kolorze

Minusy:
-cena w stacjonarnych sklepach, na allegro jest o połowę tańszy

1 komentarz:

  1. Jakoś ten lakier Rimmel wydaje mi się trochę wyblakły :)

    OdpowiedzUsuń